Kvalita a smysl pro detail...  jsem tu pro Vás

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Aktuální trendy

 

Barvy

Co se týče barev, dochází k zjemňování odstínů, poslední dobou se tak k trendům vrací pastelové barvy a s nimi spojené imitace přírodních materiálů, zejména dřeva a kamene. Dezény přírodních materiálů s důkladně prokreslenými detaily vypadají opravdu výjimečně, nenajdete vyloženě dlaždice s opakujícími se vzory, vše má působit dojmem přírodní jedinečnosti - originality jednotlivých dílů. V módě jsou ale také dezény kovových materiálů, vhodné pro moderně vyhlížející stavby a jejich interiéry.

 

V tradičních barvách stále vede bílá, která je nejčastěji kombinována s dalšími barvami a odstíny. Nakonec neupadají v nemilost ani kontrastní barvy a vzory. Poptávka je tedy i o kombinaci bílé a černé. Zákazníci letos preferují výrazná listela, tedy zatavené sklo, zlacení či jiné pokovení motivů.

 

Povrch

Nelze říci, zda je větší zájem o matné či lesklé povrchy, je ale pravdou, že lesklý povrch vyžaduje preciznější údržbu a mnohem více jsou na něm znát otisky a jiné mastné nečistoty. Zájem je i o reliéfní kartáčované struktury, případně dojem hrubého řezu - naprosto geometricky rovné řezy dlaždic tak nyní čelí konkurenci. Zajímavé jsou také lapované povrchy dlaždic. Jde o mírné přeleštění plastické struktury, která bývá nerovnoměrná, čímž je záměrně dosaženo omšelého vzhledu.

 

Zákazníci si přejí plastické povrchy a reliéfy (zvlnění, prolamování či drážkování), už tedy ne povrchově hladké dlaždice. Dále se líbí perleťové mozaiky v modré až fialové paletě, hodící se zejména do koupelen.

 

Rozměr

 Trendem jsou velkoformátové dlaždice, nebo naopak drobné mozaiky, které jsou hojně používané právě v kombinaci s dlaždicemi větších rozměrů, až s atypickými. Výjimkou nejsou třeba formáty 75x75 cm, ale je stále větší zájem o obdélníkové tvary dlaždic, například o formáty 40 x 80 cm.